Proje Açıklaması

Glutatyon ve C Vitamini

Glutatyon ve C Vitamini

Glutatyon

Glutatyon, glutamin, sistein ve glisin aminoasitlerinden oluşan, vücudumuzun sağlıklı kalmasında ihtiyaç duyulan önemli bir antioksidandır. Vücudumuzda doğal olarak bulunan ve zararlı kimyasallara karşı savaşan glutatyon, çeşitli faktörlere bağlı olarak zamanla azalmaktadır. Dolayısıyla vücudumuzdaki doğal glutatyon seviyesini artırmak hastalıklardan korunmak, sağlıklı kalmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek için önem arz etmektedir. Kanserin önlenmesinden, tip 2 diyabet ve insülin direncinin olumsuz etkilerinin azaltılmasına, karaciğer yağlanması tedavisinden oksidatif stresin azaltılmasına kadar birçok farklı hastalığın tedavisinde başvurulan etkili bir yöntemdir.

Glutatyon vücuda damar yoluyla verilir. Hafta da 1 ya da 2 kez olmak üzere toplam 6 haftalık seanslarla glutatyon tedavisi gerçekleştirilmektedir.

C Vitamini

C vitamini, vücut tarafından üretilmeyen, dışarıdan alınan güçlü antioksidan etkiye sahip bir vitamindir. Damar yolu ile yüksek doz C vitamini tedavisi sayesinde bağışıklık siteminin desteklenmesi, enfeksiyonlarla mücadelenin güçlenmesi ve yaşam kalitesinin artırılması sağlanmaktadır.

C vitamini tedavisinde, hastanın durumuna uygun dozların belirlenmesi ve uygulanması önem arz ettiğinden uygulamanın bilgili ve deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.