Obezite, vücutta aşırı miktarda yağın toplanmasını içeren bir hastalıktır. Obezite genel bilinenin aksine sadece kozmetik bir sorun değildir. Kalp hastalığı, şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve bazı kanserler gibi diğer hastalıkların ve sağlık sorunlarının gerçekleşme veya gelişme riskini artıran tıbbi bir sorundur.

Bazı insanların obeziteden kaçınmakta zorlanmasının birçok nedeni vardır. Genellikle obezite, kalıtımsal faktörlerin çevre, kişisel diyet ve egzersiz seçenekleriyle birleşmesinden kaynaklanır. İyi haber şu ki, kilo kaybı bile obezite ile ilişkili sağlık sorunlarını iyileştirebilir veya önleyebilir. Diyet değişiklikleri, artan fiziksel aktivite ve davranış değişiklikleri kilo vermenize yardımcı olabilir.

Obezite beraberinde getirdiği hastalıklar ile sağlıklı yaş almaya engel olur. Hareketsiz yaşam, kontrolsüz iştah artışları, hızlı yemek yemek, geç saatlerde yemek, yanlış gıda seçimleri obeziteyi kolaylaştırır.

Akupunktur ve aurikuloterapi : gereksiz açlık hislerini baskılarken , metabolizmayı- sindirim sistemini hızlandırmaya destek olur.

Kilo vermek için kolay ve acısız akupunktur desteği hakkında bilgi almak akupunktur sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.