Jawline Dolgu

Jawline, yani çene hattı dolgusu çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemidir. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu yüz bölgesinin daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamaktadır.

Kadınlar için Hollywood çenesi, Angelina Jolie çenesi gibi çağrışımlarla anılan jawline dolgu, erkekler arasında da çene hattını belirginleştirerek daha maskülen bir görünüm kazanmak amacıyla çok sık tercih edilen bir yöntemdir

Jawline Filler

Jawline, the jawline filling, is the process of making the lines on both sides of the face area from the corner of the chin to the tip of the chin more pronounced. The filling to be applied to the jawline and chin ends makes the face area look more attractive, stylish and aesthetic.

Jawline filler, which is known with connotations such as Hollywood chin and Angelina Jolie chin for women, is a method that is preferred frequently among men to gain a more masculine appearance by emphasizing the chin line.