Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği; göz kapaklarında şekil bozukluklarının giderilmesini sağlayan bir operasyondur. Zamanla göz kapaklarında biriken yağ birikintilerinin neden olduğu şişlik gibi şekil bozuklukları göz kapağı estetiği sayesinde başarılı bir şekilde düzeltilerek kişinin doğal, canlı ve daha genç bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği; Ciltte sarkma olduğu içi ya da torbalarda yağlanma olduğu için yapılmaktadır. Göz kapağı estetiği; üst göz kapağı ve alt göz kapağı estetiği olarak ikiye ayrılmaktadır. Genelde üst göz kapağı, ciltte sarkma yarattığı için daha fazla problem yaratmaktadır. Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Alt göz kapağı da lokal anestezi ile yapılabilir, ancak ağrılı bir operasyon olduğu için genel anestezi tercih edilmektedir.

How to Make Eyelid Aesthetics?

Eyelid aesthetics; It is performed because there is sagging skin or greasiness in the under-eye bags. Eyelid aesthetic; It is divided into two as upper eyelid and lower eyelid aesthetics. Generally, the upper eyelid creates more problems as it creates sagging on the skin. Upper eyelid aesthetics can be performed under local anesthesia. The lower eyelid can also be performed under local anesthesia, but general anesthesia is preferred because it is a painful operation.